Keski - Espoossa taas tänään juhlapäivä!
Kesäilta on luvannut olla kauneimmillaan tänään, kun EBK kohtaa vanhan verivihollisensa Lohjan Pallon kello 20:15.
Paikalla jälleen koko orkesteri: on maailmankuulu DJ Lönn, joka viihdyttää asiantuntevalla äänellään. Kalligrafiallaan ihastuttaa huoltaja Markku Hyvärinen, joka kirjaa EBK tilastot ja on käsialastaan kuulu ympäri Kasavuoren.
Trendaava Marjorie's sausage bar tarjoaa rustiikkisesta grillistään vatsassa sulavaa makkaraa, ja koko komeuden kruunaa nyt auki olevasta kioskista saatava tuore uutuusjuoma, kahvi.
Ei unohdeta avausmaalin tekijä veikkausta: kuka onnekas poistuu pokeripöytään korttipakka ja aurinkolasit päässään. Kilpailu alkaa uuden listauksen myötä noin kello 14:00.
Huhujen mukaan paikalla myös UFO, joka sittemmin tunnistettu droneksi. Mitä ihmettä se siellä tekee?
Viilettääkö vastustajan paidassa legendaarinen EBK jyrä Joni " Kipi" Möller? Siinäkin mielenkiintoinen momentti.
Tämä kaikki ilman pääsylipun hintaa, tulehan katsomaan.
Ei uutisia |