Kesän 2024 Futisjuhla – EBK Järjestää Jalkapallo- ja Taitoleirit!
Esbo BollklubbJulkaistu: 24.03.2024 19.49

Kesän 2024 Futisjuhla – EBK Järjestää Jalkapallo- ja Taitoleirit!

Tänä kesänä EBK tuo futiksen iloa lapsille ja nuorille kahdella innostavalla leirillä, jotka on suunnattu 2011-2016 syntyneille pojille ja tytöille. Sekä Jalkapallo- että Taitoleiri järjestetään 10.-14. kesäkuuta, tarjoten osallistujille unohtumattoman viikon täynnä oppimista, kehitystä ja hauskanpitoa.

EBK Jalkapalloleiri lupaa perinteisen leirikokemuksen, jossa keskitytään joukkuepelin perusteiden opetteluun ja pelaajien liikunnallisten taitojen kehittämiseen. Päivittäiset aktiviteetit (klo 9.00-14.00), jotka sisältävät liikunnallisia leikkejä, taitoharjoituksia ja pienpelejä, yhdistävät leikin ilon ja opetuksen. Lisäksi tarjolla on valvottua pelitoimintaa klo 14.00-16.00. Leirin vastuuohjaajana toimii seuran kokopäiväinen ammattilainen, ja ohjaajina nähdään seuran omat kokeneemmat juniorit.

EBK Taitoleiri (klo 10.00-15.00) keskittyy henkilökohtaisen taidon ja pelikäsityksen kehittämiseen. Monipuoliset harjoitteet, jotka kattavat potkutekniikan (pallotutkan avulla), maalinteon, harhautukset, haltuunotot ja syöttötaiton, on suunniteltu nostamaan pelaajien taitotasoa. Valmennuksesta vastaavat seuran valmennuspäälliköt, valmentajat sekä seuran omat kasvatit, jotka pelaavat ylimmillä aikuisten sarjatasoilla.

Molemmilla leireillä yhdistyvät hauskanpito, harjoittelu ja yhdessä tekemisen ilo. Osallistujille tarjotaan päivittäinen lounas ja leiripaita. EBK Jalkapalloleirin hinta on 165€ ja EBK Taitoleirin 190€.

Nämä leirit tarjoavat ainutlaatuisen mahdollisuuden lapsille ja nuorille kehittää jalkapallotaitojaan, löytää uusia ystäviä ja ennen kaikkea nauttia kesästä futiksen parissa. Ilmoittautuminen on nyt auki, ja paikkoja on rajoitetusti, joten toimithan nopeasti varmistaaksesi paikkasi kesän parhailla futisleireillä!

Lisätietoja ja ilmoittautumiset:
Jalkapalloleiri
Taitoleiri

Älä jää paitsi tästä kesän huippukokemuksesta – tule mukaan oppimaan, pelaamaan ja luomaan ikimuistoisia hetkiä!


Summer 2024 Soccer Celebration – EBK Presents Football and Skill Camps!

This summer, EBK is bringing soccer joy to children and teenagers with two exciting camps, targeted at boys and girls born between 2011-2016. Both the Football Camp and the Skill Camp will be held from 10-14 June, offering participants an unforgettable week full of learning, development, and fun.

EBK Football Camp promises a traditional camp experience focusing on teaching the basics of team play and developing players' physical skills. Daily activities (9:00-14:00), including physical games, skill drills, and small-sided games, combine the joy of play with education. Additionally, supervised playing is available from 14:00 to 16:00. The camp's lead coach is the club's full-time professional, with the club's more experienced juniors serving as coaches.

EBK Skill Camp (10:00-15:00) focuses on the development of personal skills and understanding of the game. Diverse drills, covering kicking techniques (with ball radar), goal scoring, dribbling, control, and passing skills, are designed to elevate players' skill levels. Coaching will be provided by the club's coaching directors, coaches, and club-trained players who compete at the highest adult league levels.

Both camps combine fun, practice, and the joy of working together. Participants will also receive a daily lunch and a camp shirt. The price for the EBK Football Camp is €165, and the EBK Skill Camp is €190.

These camps offer a unique opportunity for children and teenagers to develop their soccer skills, make new friends, and above all, enjoy summer with soccer. Registration is now open, and spaces are limited, so act quickly to secure your spot at the best soccer camps this summer!

For more information and registration:
Football Camp
Skill Camp

Don’t miss out on this summer’s premier experience – come to learn, play, and create memorable moments!

Esbo Bollklubb ry

Y-tunnus: 0101249-2

c/o EBK-Honka -areena

Kylävainiontie 20, 02760 Espoo