EBK T07 Akatemia hakee uusia pelaajia joukkueeseen
Esbo BollklubbJulkaistu: 24.01.2022 14.52

EBK T07 Akatemia hakee uusia pelaajia joukkueeseen

EBK T07 Akatemia on tavoitteellinen kilpajoukkue. Harjoittelemme laadukkaasti hyvää meininkiä unohtamatta. Joukkueemme jatkaa kehittymistä uuden päävalmentajamme Fatonin johdolla. Harjoittelemme viikoittain yhdessä B-tyttöjen kanssa.

Harjoittelemme 4-5 kertaa viikossa hyvissä olosuhteissa Keski-Espoon urheilupuistossa ja EBK-Honka areenalla sekä Laaksolahden jalkapallohallissa. Pelaamme tällä kaudella T15 Ykköstä tavoitteenamme nousu liigaan. Seuramme tarjoaa tyttöfutareille pelaajapolun aina Kansalliseen Liigaan asti.

Jos haluat

⚽️ Pelata kilpajoukkueessa

⚽️ Harjoitella ja pelata mukavien joukkuekavereiden kanssa

⚽️ Kehittyä pelaajana laadukkaassa valmennuksessa ja joukkueessa

⚽️ Tavoitteellisen pelaajapolun aina Kansalliseen Liigaan asti

Olet silloin ehdottomasti etsimämme pelaaja!

Meidän joukkueeseen on helppo liittyä mukaan. Ole yhteydessä päävalmentajaamme Fatoniin ja tule kokeilemaan.

Faton Seferi
EBK T07 Akatemia
faton.seferi@ebk.fi
0451177080