Seuran futsalvalmennuspäivä 18.9.2022
Julkaistu: 08.08.2022 10.36

Seuran futsalvalmennuspäivä 18.9.2022

EBK järjestää futsalvalmentajien koulutuspäivän sunnuntaina 18.9.2022. Tapahtuma alkaa luennolla EBK:n toimistolla klo 10:30, josta siirrytään malliharjoituksiin Opinmäen liikuntahalliin. Valmennuspäivä päättyy viimeistään kello 15:15. Luennoitsijana ja harjoitusten vastuuvalmentajana toimii Palloliiton eteläisen alueen futsalkoulutusvastaava Matti Anttonen. Harjoituksissa malliryhminä toimii kaksi EBK:n futsaljoukkuetta.

Futsalvalmennuspäivän koulutuksiin osallistumista voi lämpimästi suositella sekä aloitteleville että kokeneemmille futsalvalmentajille ja myös valmentajille, jotka ovat toimineet vain jalkapallon puolella. Malliharjoituksia on kaksi kappaletta, joista ensimmäinen soveltuu kaiken tasoisille valmentajilla, kun taas toinen on suunnattu hieman kokeneemmille valmetajille, mutta myös tähän ovat kaikki valmentajat tervetulleita.

Tapahtuma on EBK:n valmentajille maksuton, mutta tapahtumaan vaaditaan sitova ilmoittautuminen ennakkoon tästä su 11.9.2022 mennessä. Tarkemmasta aikataulusta ja muusta ohjeistuksesta tiedotetaan lähempänä.

Esbo Bollklubb ry

Y-tunnus: 0101249-2

c/o EBK-Honka -areena

Kylävainiontie 20, 02760 Espoo